Geisbühl Tünde

művésztanár, mesterpedagógus

MOME-n szerezett tanári diplomával, 32 évnyi művészetpedagógiai szakmai tapasztalattal, gyakorlattal rendelkezem. 1993-óta különböző iskolai, és iskolán kívüli keretek közt a kisiskolás kortól a felnőttekig minden korosztállyal foglalkozom. Műfaji kereteket tágító, határátlépésekkel kísérletező tréningeket vezettem, vezetek alternatív színházi és komplex művészetterápiás közegben is.

Tanári tevékenységem fő színtere a budapesti SZÍN-PAD-KÉP Alapfokú Művészeti Iskola és a Kölcsey Ferenc Általános Iskola, de 11 évig a Wesley János Lelkészképző Főiskola, Komplex Művészeti Terapeutaképzésén „tárgy és tér installációs gyakorlatokat” tanítottam. A dráma- és színházismeret-tanári szakosok számára 6 évig a Pannon Egyetemen, jelenleg pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen vezetek „színházi vizualitás” kurzust.

A vizuális nevelés területén már 20 éve részt vállalok tartalom és tananyagfejlesztésekben, pedagógiai programok, tanártovábbképzések, szaktanácsadók képzési anyagának kidolgozásában és a képzések megtartásában.

A kortársművészettel való több évtizedes szoros, elkötelezett kapcsolatomat a néhány éves kurátori és múzeumpedagógiai tevékenységem is erősítette, gazdagította. Oktatóként és tartalomfejlesztőként egyaránt rendkívül fontosnak és hasznosnak tartom a kortárs vizuális művészet alkotásainak, szemléletének és módszereinek beemelését a tanulási, tanítási folyamatba. Ennek az elkötelezett, több, évtizedes gyakorlatomnak a feladatait, tapasztalatait fogalmaztam meg többek közt az MTA-ELTE Vizuális Kultúra Szakmódszertani Kutatás 2016-2020 keretében a Kortársművészet tanítása című modul kísérleti programjának kidolgozójaként is az 5-8. évfolyamos tanulási, tanítási programban.

Elismerések: 2025 – MROE díj; 2022 - Moson Megyei Képzőművészeti Tárlat X. - Hansági Múzeum díja; 2021 - ARTtransfer fődíj – a kortárs képzőművészet közvetítéséért, Ludwig Múzeum; 2020 - Magyar Tudományos Akadémia – Elnöki Elismerő oklevél; 2017 – BONIS BONA DÍJ